25 lat Polskiego Związku Golfa

W dniu 31. lipca 2018 r. w Muzeum Sportu odbyła się promocja wydawnictwa o tematyce golfowej. Wydarzenie to było związane z cyklem obchodów 25-lecia powstania Polskiego Związku Golfa, jednak wybrana data jest szczególna, bo właśnie 31. lipca 1993 roku z inicjatywy trzech Stowarzyszeń: Gdańsk Golf and Country Club, Amber Baltic Golf Club oraz First Warsaw Golf & Country Club powstał Związek, który aktualnie zrzesza około 70 klubów i ponad 5000 golfistów. Wydany folder promuje nazwiska najlepszych obecnie zawodników, do których należą m. in.  Adrian Meronk czy Dominika Gradecka. W spotkaniu ze strony Muzeum wzięła udział wicedyrektor Aleksandra Czechowicz Woźniak, ze strony współorganizatorów – prezes Polskiego Stowarzyszenia Golfa Kobiet Elżbieta Panas, gościliśmy m.in. wiceprezesa Polskiego Związku Golfa Janusza Kazberuka, senatora Andrzeja Persona oraz Marzenę Gradecką – golfistkę, mamę dwójki utalentowanych młodych golfistów.