17 października br. na ekspozycji stałej Muzeum odbyła się konferencja prasowa, dotycząca organizacji Mistrzostw Świata w Fitness w Białymstoku. W konferencji wzięli udział m.in. Paweł Filleborn – Prezes PZKFiTS (Polski Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego), Arkadiusz Leszczyński – organizator, Wiceprezes d/s fitness PZKFiTS, dr Joanna Zapolska - organizator, Wicemistrzyni Świata w Fitness w 2013r.  oraz Katarzyna Dudek - dwukrotna Mistrzyni Świata w fitness sylwetkowym Seniorek i Weteranek. Mistrzostwa odbędą się w dniach 27-28 października w białostockiej Operze Podlaskiej. W tym roku szacowana jest rekordowa liczba uczestników. Nawet do 1000 zawodników i zawodniczek fitness z ponad 60 krajów świata będzie rywalizowało o tytuł mistrza świata w swojej dyscyplinie. Partnerem Mistrzostw jest Miasto Białystok. Honorowy patronat objęli Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski.