Petarda, historie z młotem w tle
Paweł Fajdek debiutuje jako współautor książki. "Petarda, historie z młotem w tle" to tytuł książki o Pawle Fajdku. Młociarz, trzykrotny mistrz świata opowiada w nim o swoim sportowym życiu. To książka pełna anegdot, które nie zawsze są ściśle związane ze światem sportu. O Fajdku szczerze opowiadają też jego najbliżsi i przyjaciele.

29 października 2018 roku w Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się promocja książki o życiu Pawła Fajdka. W spotkaniu udział wzięli:

Paweł Fajdek – urodzony 4 czerwca 1989 roku w Świebodzicach na Dolnym Śląsku. Wychowany w Żarowie i silnie związany ze swoim miastem. Studiował w Wyższej Szkole „Edukacja w Sporcie” w Warszawie. Lekkoatleta. Najmłodszy trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem. Mistrz Europy i dwukrotny wicemistrz Europy, olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro. Czterokrotny zwycięzca Uniwersjady, co uczynił jako pierwszy i jedyny do tej pory sportowiec w dziejach. Dwukrotny zdobywca Złotych Kolców. W 2015 roku odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Paweł Hochstim – dziennikarz z długoletnim doświadczeniem, korespondent wojenny PAP w Iraku, większą część jego życia zajmuje sport. Współautor biografii Igora Sypniewskiego „Zasypany”. Relacjonował m.in. igrzyska olimpijskie w Londynie i Rio de Janeiro oraz większość najważniejszych turniejów siatkarskich na świecie w ostatniej dekadzie.

Paweł Skraba – dziennikarz i fotoreporter specjalizujący się w tematach sportowych, pasjonat lekkoatletyki. Obsługuje najważniejsze imprezy sportowe na świecie. Zawodowo związany m.in. z „Super Expressem”, jednak większą część roku spędza poza granicami kraju, by uwieczniać na zdjęciach sukcesy polskich sportowców.

Na zakończenie spotkania główny bohater przekazał na ręce Dyrektora Tomasza Jagodzińskiego do zborów Muzeum swoją rękawicę, w której odnosił największe sportowe sukcesy.