90 lat kolarstwa na Mazowszu
3 grudnia 2018 roku w siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się uroczysta gala jubileuszowa 90 – lecia mazowiecko – warszawskiego związku kolarskiego.

W rolę konferansjerów wcielili się wybitni dziennikarze sportowi Bogdan Saternus i Tomasz Jaroński. Wszystkich gości przywitał prezes związku Robert Radosz, w swoim wystąpieniu nawiązał do historii powstania związku, a także podziękował organizatorom dzisiejszej uroczystości. Następnie głos zabrał gospodarz dzisiejszego wieczoru Tomasz Jagodziński, dyrektor muzeum. List gratulacyjny od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika odczytał zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Mariusz Młynarczyk. O historii związku opowiedział Tadeusz Murzyn, przywołując największe sukcesy mazowieckich kolarzy. Przed galą odbyła się uroczystość wręczenia pucharów Challenge w 32 kategoriach, a także 16 pucharów za wybitne osiągniecia w roku 2018. Podczas gali rozdawane były okolicznościowe pocztówki oraz odznaki. Wręczone zostały także jubileuszowe medale 90 – lecia MWZKol za wybitne osiągnięcia w kolarstwie na Mazowszu. Całość uświetniła wystawa zabytkowych rowerów ze zbiorów MSiT.