Zgłoszenia na XXVI Przegląd Filmów Alpinistycznych
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie ma zaszczyt ogłosić, że XXVI Przegląd Filmów Alpinistycznych im.Wandy Rutkiewicz odbędzie się w dniach 10-12.05.2019 r.

PFA im.Wandy Rutkiewicz jest jednym z najstarszych przeglądów filmów górskich w naszym kraju - organizowanym od 1993 roku, tj. od pierwszej rocznicy zaginięcia polskiej alpinistki. Tegoroczna edycja jest organizowana wspólnie z Klubem Polskie Himalaje. Przeglądy cieszą się uznaniem środowiska alpinistycznego i mają szerokie grono sympatyków. Impreza ma charakter niekomercyjny, wstęp na wszystkie spotkania organizowane w ramach festiwalu jest bezpłatny, poza programem głównym przewidziana jest również część edukacyjna z udziałem młodzieży szkolnej. Partnerami Przeglądu są: Polski Związek Alpinizmu i Fundacja im. Jerzego Kukuczki.

Czekamy na zgłoszenia!

Wszystkich twórców filmowych, amatorów i profesjonalistów zachęcamy do nadsyłania swoich filmów w szeroko rozumianej tematyce górskiej. Jesteśmy otwarci na propozycje - mile widziane różne formy filmowe: dokumentalne, animowane, fabularne długo i krótkometrażowe, eksperymentalne i inne. Zgłoszenia należy przesyłać w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wraz ze wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (skan lub zdjęcie) do końca lutego 2019 r.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.

Fundacja Polskie Himalaje