Medal dla Przewodniczącego Rady Muzeum

W dniach 9-10 lutego odbyła się kolejna edycja młodzieżowego turnieju szermierczego o „Floret Witolda Woydy”. Zawody te są jednocześnie memoriałem poświęconym pamięci byłego złotego medalisty olimpijskiego z 1972 roku. W turnieju udział wzięło ponad 160 młodych zawodników z roczników 2002 i młodszych. Turniej rozgrywany był już po raz dwunasty. Odbywał się pod hasłem: „Szukamy następcy mistrza olimpijskiego”. W czasie zawodów przewodniczący rady Muzeum Sportu i Turystyki Wojciech Zabłocki otrzymał od głównego organizatora Memoriału Tomasza Malanowskiego pamiątkowy medal Witolda Woydy oraz dyplom:

„Panu Wojciechowi Zabłockiemu

wspaniałemu szermierzowi, wielokrotnemu medaliście igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, działaczowi ruchu olimpijskiego, architektowi wielu obiektów sportowych, autorowi książek poświęconych broni białej i wielkiemu znawcy jej historii, przyjacielowi Turnieju Floret Witolda Woydy w uznaniu zasług i w dowód pamięci ofiarujemy medal Witolda Woydy”