Anita Włodarczyk odsłoniła złotą plakietę

4 listopada br. na ekspozycji stałej Muzeum Sportu i Turystyki przy Ścianie Chwały Polskiego Sportu i Olimpizmu Anita Włodarczyk odsłoniła pamiątkową plakietę upamiętniającą złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Nasza zawodniczka otrzymała medal, który w 2012 roku niesłusznie odebrała jej Tatiana Łysenko. Podczas igrzysk w Londynie Łysenko rzuciła młot na odległość 78,18 m. Anicie Włodarczyk zabrakło do wyrównania tego wyniku 58 cm. Jak się później okazało, Rosjanka wywalczyła medal, będąc pod wpływem niedozwolonych środków. Udowadnianie tego oszustwa trwało kilka lat. Oficjalną informację o odebraniu tytułu reprezentantce Rosji przez MKOl, mistrzyni olimpijska – Włodarczyk, otrzymała w sierpniu 2018 roku, chwilę po wywalczeniu złota na Mistrzostwach Europy w Berlinie. Anita Włodarczyk oryginalny złoty medal olimpijski z Londynu  odebrała z rąk Thomasa Bacha, prezydenta MKOl,  na gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W dzisiejszej uroczystości w Muzeum wzięli udział m.in. Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl, Krzysztof Kaliszewski, trener Anity.