Jubileusz stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Jubileusz stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego był obchodzony w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przez cały rok 2019.

Podczas czterech  wewnętrznych zebrań merytorycznych  pracowników MSiT zajęto się szerzej wybranymi tematami olimpijskimi, takimi jak:

• Polscy członkowie MKOl,
  • Międzykulturowa edukacja olimpijska,
  • Olimpijskie Konkursy Sztuki,
  • Sesja naukowa i publikacja PAOl „Olimpizm Polski”.

Muzeum – ze zbiorów własnych - przygotowało w roku jubileuszowym trzy wystawy o tematyce olimpijskiej:

Do  wystaw ukazały się katalogi autorstwa pracowników Muzeum: Barbary Mikockiej, Iwony Grys i Katarzyny Gutowskiej.

W obchodach stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, które odbywały się w Krakowie w dniach 11-12 października uczestniczyła delegacja Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Bogaty, dwudniowy program obejmował liczne, symboliczne przypomnienia wydarzeń sprzed stu  lat  oraz  sesję naukową zatytułowaną OLIMPIZM POLSKI, która odbywała się w historycznych salach Uniwersytetu  Jagiellońskiego  - Collegium Maius oraz  Urzędu Miasta. Wśród ponad czterdziestu prelegentów  wystąpili także przedstawiciele Muzeum: dr Iwona Grys z referatem  „Zapomniany oficjalny Hymn Olimpijski Michała Spisaka” oraz dyrektor Tomasz Jagodziński z referatem  „Kolekcje olimpijskie w polskich muzeach”. Oba wystąpienia, w pełnej wersji, zostały zamieszczone w  rocznicowej publikacji pod redakcją naukową profesora dr hab. Józefa Lipca  - OLIMPIZM POLSKI.