Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Wystawa czasowa "Setka na żużlu"
W tym roku mija dokładnie sto lat od momentu, gdy na Antypodach zorganizowano zawody motocyklowe na miękkiej nawierzchni, które dały początek dzisiejszemu speedwayowi. Z tej okazji w Muzeum Sportu i Turystyki – w Noc Muzeów – otworzyliśmy wystawę „Setka na żużlu”, poświęconą dziejom speedwaya w naszym kraju.

Oprócz bogatej kolekcji motorów (cztery z nich możemy oglądać na wystawie czasowej), zaprezentowaliśmy najciekawsze eksponaty związane z naszymi mistrzami (elementy strojów, puchary, medale, dokumenty), w tym legendarną Czapkę Kadyrowa. To nieoficjalne trofeum przechodnie kolejnych Indywidualnych Mistrzów Polski w dniu otwarcia trafiło do zbiorów naszego Muzeum. W ręce dyrektora Sławomira Majchra przekazał je nasz trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata i dwukrotny Indywidualny Mistrz Polski, Bartosz Zmarzlik.

Wystawa będzie czynna od maja do czerwca 2023 r.