Wystawa fotografii Krzysztofa Tęczy "Tutaj zaczynała Wanda"
Krzysztof TĘCZA - Krajoznawca, prezes Oddziału Sudety Zachodnie PTTK w Jeleniej Górze, kierownik pracowni krajoznawczej Związku Gmin Karkonoskich, przewodniczący Komisji Krajoznawczej ZG PTTK.

Zafascynowany Karkonoszami od lat je fotografuje. Jego zdjęcia urzekają nietypowymi ujęciami ukazującymi urodę i grozę gór. Na szczególną uwagę zasługują zdjęcia Śnieżnych Kotłów – miejsca, gdzie przed laty swoje pierwsze kroki wspinaczkowe stawiała Wanda - to tutaj do leżącej w pobliżu Kotłów chatki dolnośląskich wspinaczy nosiła deski cegły, by potem bez opamiętania się wspinać. W biografii Wandy mówi się najczęściej o jej pierwszych krokach w skałkach Sokolich. Zapominając o Śnieżnych Kotłach. Tymczasem to właśnie Kotły były najlepszą szkołą wspinaczki Wandy, szczególnie zimą- kiedy i surowy klimat i lodowe ekspozycje, przypominały Himalaje. Co można na zdjęciach Krzysztofa Tęczy podziwiać.

Wystawa będzie towarzyszyć XXV Przeglądowi Filmów Alpinistycznych