Polski Związek Piłki Nożnej oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie mają przyjemność poinformować o otwarciu wystawy „Łączy nas piłka - Od 100 lat”. Będzie ją można zwiedzać w Centrum Olimpijskim w Warszawie od 6 grudnia 2019 roku do 15 stycznia 2020 roku.

Wystawa „ Łączy nas piłka - Od 100 lat” to ważny element obchodów 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej. 2019 jest wyjątkowym rokiem dla Polskiego Związku Piłki Nożnej. Rocznica założenia PZPN skłania nas do wielu refleksji, ale dobrze wiemy, że jedną z nielicznych spraw, która od 100 lat nieprzerwanie łączy Polaków – niezależnie od ich wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania, sytuacji materialnej, statusu społecznego – jest piłka nożna i związane z nią wspólne, razem przeżywane wielkie emocje.

Na zwiedzających czeka zbiór historycznych fotografii związanych z reprezentacją Polski, eksponaty w tematycznie przygotowanych gablotach oraz multimedialna strefa, w której obejrzeć będzie można wyjątkowe materiały oraz zapoznać się z informacjami dostępnymi w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego. Pasjonaci koszulek piłkarskich również znajda coś dla siebie, na wystawie będzie można obejrzeć stroje w których na przestrzeni 100 lat występowała nasza drużyna.

Wystawa została przygotowana przez PZPN wspólnie z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, przy merytorycznym wsparciu Stowarzyszenia Retro Liga oraz redaktora Stefana Szczepłka.