Wizyta Muzeum Niepodległości w Muzeum Sportu i Turystyki
W dniu 6 listopada Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedziła grupa pracowników zaprzyjaźnionej placówki – Muzeum Niepodległości.

Nasi goście odwiedzili ekspozycję stałą pt. „Dzieje sportu polskiego i olimpizmu”, a także wystawy czasowe przygotowane z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” oraz „Dyplomy sportowe II Rzeczpospolitej”. Oprowadzili po nich kuratorzy tych wystaw – Michał Polakowski oraz Tomasz Skoczek.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Muzeum Niepodległości od kilku już lat blisko współpracują. Najświeższym rezultatem tych bliskich kontaktów jest planowane wypożyczenie wystaw „Gwiazdy Sportu w Niepodległej” oraz „Dyplomy sportowe II Rzeczpospolitej”, które będzie można zobaczyć w maju przyszłego roku w Galerii Brama Bielańska, prowadzonej przez Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej - oddział Muzeum Niepodległości.