Euzebiusz Smolarek w Muzeum Sportu

22 maja br. nasze Muzeum odwiedził Euzebiusz Smolarek, były zawodnik reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wychowanek Feyenoordu, z którym w sezonie 2001/02 sięgnął po Puchar UEFA. Następnie zawodnik takich klubów jak: Borussia Dortmund, Racing Santander, Bolton Wanderers, Kavala, Polonia Warszawa, Al-Khor, ADO Den Haag czy Jagiellonia Białystok. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w 2006 roku oraz na Mistrzostwach Europy w roku 2008. Od 4 kwietnia 2019 roku pełni funkcje Prezesa Zarządu Polskiego Związku Piłkarzy.

Euzebiusz Smolarek ekspozycję Muzeum Sportu obejrzał w towarzystwie Moniki Pięty-Leśniak, dyrektor wykonawczej Polskiego Związku Piłkarzy oraz Macieja Krzemińskiego, mecenasa PZP.

Na zakończenie wizyty Smolarek udzielił wywiadu dziennikarzom Magazynu Dyskobol.