Wspomnień czar, czyli praski zegar Euro 2012Praski zegar odmierzający dni i godziny do Euro 2012 dobrze znany jest mieszkańcom prawego brzegu Wisły. Znany jest także zagranicznym turystom i kibicom, którzy podczas trwania mistrzostw chętnie fotografowali się pod obiektem pojawiającym się nie tylko w polskich stacjach telewizyjnych, ale również w zagranicznych mediach.

Euro-zegar ustawiony przed Urzędem Dzielnicy Praga-Południe został uruchomiony 9 października 2007 roku i miał pokazywać kolejne 1705 dni do rozpoczęcia pierwszego meczu mistrzostw.

07 maja br. na zaproszenie Burmistrza Tomasza Kucharskiego do południowopraskiego ratusza przybył Tomasz Jagodziński, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Tematem spotkania było omówienie propozycji przeniesienia zegara do Muzeum, gdzie jako swoista pamiątka po Euro 2012 znalazłby swoje trwałe miejsce. Należy dodać, że pomysłodawcą przekazania zegara był Bogdan Jeziorski, Radny Dzielnicy, członek Komisji Sportu.

W środę 08 maja br. członkowie Zarządu Dzielnicy podjęli jednogłośnie decyzję o przekazaniu obiektu do Muzeum Sportu i Turystyki. Pomysłodawcy i Zarządowi Dzielnicy Praga-Południe – dziękujemy!