Rozstrzygnięcie konkursu „Moje wymarzone wakacje”
Nagrody wręczone!
30 września rozstrzygnięto konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego pt. „Moje wymarzone wakacje”. Nadesłano 62 prace, wszystkie bardzo kreatywne, atrakcyjne wizualnie i różnorodne! Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale po licznych dyskusjach wyłoniło zwycięzców.

Nagrody wręczyli: Sławomir Majcher – dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Aleksandra Czechowicz-Woźniak – zastępca dyrektora MSiT, Beata Ekler – Kierownik w Biurze Współpracy Międzynarodowej i Filatelistyki Poczty Polskiej oraz członkowie jury: dr Aneta Jaźwińska (Wydział Grafiki Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzenia pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk), dr hab. Grzegorz Kalinowski (Instytut Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi) i Roch Stefaniak, grafik i projektant znaczków (Poczta Polska).

Lista laureatów:

Kategoria I - uczniowie klas I – III:
  • I. miejsce: Jagoda Świecak, SP Nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie
  • II. miejsce: Zofia Podgrudna, SP Sióstr Zmartwychwstanek w Warszawie
  • III. miejsce: Natalia Kępa, SP nr 312 im. E. Szelburg-Zarembiny w Warszawie
Wyróżnienia:
  • Klara Laskowska, SP Sióstr Zmartwychwstanek w Warszawie
  • Zuzia Rutowicz, SP Sióstr Zmartwychwstanek w Warszawie
  • Michał Bobruk, SP Sióstr Zmartwychwstanek w Warszawie
Kategoria II - uczniowie klas IV – VI:
  • I. miejsce: Oliwia Żełaniec, SP nr 312 im. E. Szelburg-Zarembiny w Warszawie
  • II. miejsce: Tymon Włoch, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku
  • III. miejsce: Michał Chruśliński, SP nr 312 im. E. Szelburg-Zarembiny w Warszawie
Wyróżnienia:
  • Amelia Masiarz, SP nr 312 im. E. Szelburg-Zarembiny w Warszawie
  • Alan Bałazy, SP nr 312 im. E. Szelburg-Zarembiny w Warszawie
  • Adrianna Maceja, SP nr 312 im. E. Szelburg-Zarembiny w Warszawie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy!

Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej Poczta Polska przygotowała spersonalizowane bloki znaczków z usługi „Mój Znaczek” ze zwycięskimi projektami. Ponadto laureaci otrzymali pocztowe upominki i gadżety Muzeum Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP.

Konkurs towarzyszył wystawie „Ach jak przyjemnie… - turystyka uzdrowiskowa i wypoczynek na pocztówkach XIX i XX wieku” prezentowanej w naszym Muzeum od kwietnia do września 2022 r.

Patronat nad wystawą objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i Poczta Polska.