Spotkanie Rady Dyrektorów OMN – Olimpijskiej Sieci Muzeów Sportu

W dniach 19 - 21 października 2022 roku odbyło się pierwsze po dwuletniej przerwie spowodowanej restrykcjami Covid 19, spotkanie Rady Dyrektorów OMN – Olimpijskiej Sieci Muzeów Sportu. Spotkanie odbyło się w Lozannie w siedzibie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Obradom przewodniczyła Dyrektor Muzeum Olimpijskiego w Lozannie, Pani Angelita Teo. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 19 Muzeów  Sportu i Olimpizmu z całego świata, w tym z Chin, Szwajcarii, USA, Finlandii, Hiszpanii, Izraela, Algierii, Grecji, Argentyny, Słowacji, Estonii, Belgii, Norwegii, Szwecji i Polski. Głównymi tematami spotkania było określenie przyszłości działań OMN oraz możliwości realizacji wspólnych projektów wystawienniczych i edukacyjnych. Muzeum sportu i Turystyki w Warszawie przedstawiło swój projekt wymiany materiałów edukacyjnych. Dzięki współpracy, Muzeum w Estonii będzie współrealizować projekt „Bezpiecznie nad wodą”.