Turniej szachowy dla dzieci i młodzieży
10 listopada 2022 r. w Ołtarzewie w Wyższym Seminarium Duchownym ojców Pallotynów, przy ul. Jana Kilińskiego 20, odbył się turniej szachowy współorganizowany przez Muzeum Sportu i Turystyki oraz fundację palotyńską „Ad Caritatem”.

Zawody były kolejną odsłoną cyklicznej imprezy „Gambit Zdrowia” promującej zdrowy styl życia, wolny od uzależnień. Dodatkową atrakcją dla zawodników i kibiców była wystawa trofeów sportowych pretendenta do tytułu mistrza świata, Jana Krzysztofa Dudy. Prezentowany był między innymi Puchar Świata zdobyty przez naszego arcymistrza w Soczi w 2021 r.

Po kilkugodzinnych zmaganiach z grupy 17 zawodników wyłoniono medalistów w dwóch grupach wiekowych.

Junior młodszy:

1. Tomasz Renn
  2. Mikołaj Gałecki
  3. Leon Marszałkowski

Junior starszy:

1. Kacper Nikodem
  2. Stanisław Urbański
  3. Bartosz Roguski

Medaliści zaproszeni zostali do Muzeum na uroczystą ceremonię wręczenia pucharów.