Fotografia grupowa uczestników spotkania
30 listopada 2022 r. miała miejsce uroczystość wręczenia pucharów dla zwycięzców turnieju szachowego "Gambit zdrowia A.D. 2022" zorganizowanego przez nasze Muzeum i palotyńską fundację „Ad Caritatem” (10.11.2022 r., Ołtarzew).

Imprezę uświetniła pani Agnieszka Brustman, najwybitniejsza polska szachistka, dwukrotna pretendentka do tytułu mistrzyni świata. Na zakończenie nagrodzeni zawodnicy wraz z rodzicami oraz opiekunami zwiedzili ekspozycję stałą. Mieli okazję obejrzeć szachowe Puchary Świata zdobyte przez Jana Krzysztofa Dudę (Soczi, 2022 r.) oraz Agnieszkę Brustman (Senta, 1982 r.). Ostatni z nich prezentowany był po raz pierwszy w naszym Muzeum. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wzbogaci on nasze zbiory.

Zadanie publiczne zostało sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zwycięzcy turnieju:
Junior młodszy: