Konkurs „Ja nad Wisłą”
Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie wspólnie z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Legionowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym realizuje projekt edukacyjny „Bezpiecznie nad Wisłą”. W ramach akcji przeprowadzony został konkurs plastyczny „Ja nad Wisłą”. Na zwycięzców konkursu czekał rejs policyjną motorówką po Wiśle.

Cykliczny program edukacyjny „Bezpiecznie nad Wisłą realizowany przez Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie wspólnie z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Legionowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych województwa mazowieckiego, położonych wzdłuż rzeki Wisły.

Projekt zakłada szkolenie w zakresie zagrożeń wynikających z przebywania nad wodą i ich przeciwdziałaniu. Uczestnicy mają możliwość poznać bądź utrwalić wiedzę z zakresu bezpiecznego wypoczynku nad wodą, podstaw pierwszej pomocy i reanimacji oraz najbezpieczniejszego sposobu działania w sytuacji zagrożenia.

Zwycięzcy konkursu „Ja nad Wisłą” mieli możliwość zwiedzić Komisariat Rzeczny Policji w Warszawie, odświeżyć wiadomości dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz co najważniejsze, wyruszyć razem z policyjnymi wodniakami w patrol po Wiśle.

Szczegóły i zapisy do programu edukacyjnego „Bezpiecznie nad Wisłą”