Program edukacyjny „Być jak Kazimierz Górski”
Z okazji 100. urodzin Kazimierza Górskiego, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, przygotowało specjalny program edukacyjny poświęcony pamięci najwybitniejszego w historii polskiego futbolu trenera.

Dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa uczniowie szkół podstawowych w Warszawie (gdzie przez większość życia mieszkał Górski), mogli dowiedzieć się o życiu, karierze oraz sukcesach legendarnego polskiego trenera. – Chcemy przypomnieć sukcesy i drogę do tych sukcesów. Chcemy też pokazać sylwetkę Pana Kazimierza jako wyjątkowego, normalnego człowieka, który był jednocześnie wielkim trenerem – powiedział dyrektor Muzeum Turystyki i Sportu, Sławomir Majcher.

Uczniowie w ośmiu warszawskich szkołach mieli okazję spotkać się i porozmawiać z synem Kazimierza Górskiego – Dariuszem, trenerem Andrzejem Strejlauem, a także mistrzem olimpijskim Jerzym Kraską. Podczas każdego ze spotkań uczniowie mieli okazję obejrzeć także specjalnie przygotowaną do tego projektu wystawę dotyczącą życia Kazimierza Górskiego.

Program edukacyjny realizowano dzięki wsparciu finansowemu, ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.