Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

19 Piknik Olimpijski
Dziękujemy wszystkim naszym Gościom za tak liczne przybycie na nasze stoisko podczas 19 Pikniku Olimpijskiego!

Tym razem Piknik zmienił się w strefę zimy, ponieważ w lutym przyszłego roku odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018. Edukatorzy muzealni postarali się, żeby dzieci biorące udział w warsztatach plastycznych poznały pochodzenie i symbolikę oficjalnych maskotek olimpijskich: białego tygrysa Soohorang i czarnego niedźwiedzia Bandabi. Ponadto nasi goście jak co roku chętnie podejmowali wyzwania czekające na nich w słowiańskiej wiosce - największym powodzeniem cieszył się tor łuczniczy, walka na równoważni oraz pieczenie przaśnego chleba. Do późnych godzin popołudniowych ustawiała się również długa kolejka do naszego koła wiedzy, gdzie za poprawne odpowiedzi na pytania wręczane były bilety upoważniające do bezpłatnego wstępu na ekspozycję stałą Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Jeszcze raz dziękujemy za wspólną zabawę!