Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 20 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie od dnia 10 października 2020. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią COVID 19 jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie z Darczyńcami Muzeum „Podarowane 2018 – 2020” w dniu 27 października 2020. Poinformujemy Państwa o nowym terminie spotkania jak tylko będzie to możliwe.

W związku ze zmianami aranżacji ekspozycji stałej Muzeum w dniach 19.10. – 08.11.2020r. informujemy, że część ekspozycji jest wyłączona ze zwiedzania. Przepraszamy za utrudnienia.

24 września 2018 r. na ekspozycji stałej Muzeum Sportu odbyła się uroczystość przekazania do zbiorów Muzeum wiosła należącego do Marcina Gienieczko. Podróżnik i sportowiec uczestniczył w legendarnym wyścigu Yukon River Quest oraz zdobył II miejsce w najbardziej prestiżowym i najdłuższym wyścigu na canoe Yukon 1000. Jako kapitan łodzi Independent Poland wraz z Benem Schmidtem przepłynął wyścig 1600 km w czasie 7 dni 9 godzin. Aleksandra Czechowicz  Woźniak, wicedyrektor Muzeum, wręczyła Panu Marcinowi podziękowania za przekazanie daru i życzyła kolejnych sukcesów w projektach sportowych