24 września 2018 r. na ekspozycji stałej Muzeum Sportu odbyła się uroczystość przekazania do zbiorów Muzeum wiosła należącego do Marcina Gienieczko. Podróżnik i sportowiec uczestniczył w legendarnym wyścigu Yukon River Quest oraz zdobył II miejsce w najbardziej prestiżowym i najdłuższym wyścigu na canoe Yukon 1000. Jako kapitan łodzi Independent Poland wraz z Benem Schmidtem przepłynął wyścig 1600 km w czasie 7 dni 9 godzin. Aleksandra Czechowicz  Woźniak, wicedyrektor Muzeum, wręczyła Panu Marcinowi podziękowania za przekazanie daru i życzyła kolejnych sukcesów w projektach sportowych