Komunikat

Szanowni Państwo, informujemy, że Muzeum spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, między innymi wprowadzając limit 20 osób indywidualnych na ekspozycji zwiedzających w tym samym czasie od dnia 10 października 2020. Dla wspólnego bezpieczeństwa pamiętajcie o maseczkach. Serdecznie zapraszamy!

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią COVID 19 jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie z Darczyńcami Muzeum „Podarowane 2018 – 2020” w dniu 27 października 2020. Poinformujemy Państwa o nowym terminie spotkania jak tylko będzie to możliwe.

W związku ze zmianami aranżacji ekspozycji stałej Muzeum w dniach 19.10. – 08.11.2020r. informujemy, że część ekspozycji jest wyłączona ze zwiedzania. Przepraszamy za utrudnienia.

#MuzeumPodcast to wspólny projekt Muzeum Sportu i Muzeum Niepodległości na platformie SoundCloud. W naszych audycjach będziemy rozmawiali o historii, sporcie i kulturze. Nie zabraknie ciekawych gości i tematów
#MuzeumPodcast odc. 8, Prof. Franciszek Kampka, "Jak żyć odważnie w niepewnym świecie?"

#MuzeumPodcast odc. 7, Piotr Banasiak i Jan Engelgard, "Sport w zaborze rosyjskim"

#MuzeumPodcast odc. 6, Natalia Roszkowska i Tadeusz Zieliński, "Kłamstwo – wirus cywilizacji"

#MuzeumPodcast odc. 5, dr Robert Gawkowski – polski historyk kultury fizycznej i sportu, doktor historii, autor publikacji naukowych, Sport kolejowy

#MuzeumPodcast odc. 4, Renata Kaznowska - Wiceprezydent m.st. Warszawy, Noc Muzeów

#MuzeumPodcast odc. 3, dr. Beata Michalec i Aleksandra Czechowicz-Woźniak, MuzeumOnline

#MuzeumPodcast odc. 2, Marta Marek i Grzegorz Szewczyk "Volleybajka w Muzeum Sportu i Turystyki"

#MuzeumPodcast Odc. 1 Jan Engelgard "Cytadela a Wyprawa Kijowska"