Komunikat

W dniach 01-15 sierpnia ekspozycja stała Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie będzie czasowo zamknięta dla zwiedzających z powodu remontu. Przepraszamy za utrudnienia.

Muzeum jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego

      Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie od ponad sześćdziesięciu lat pełni funkcję kustosza dziedzictwa polskiej i światowej kultury fizycznej. Wizyta na ekspozycji stałej i wystawach czasowych pozwala udać się w fascynującą podróż w głąb historii sportu, poznać i zrozumieć motywację jego pionierów, przeżyć jeszcze raz sukcesy mistrzów.
      Chcielibyśmy, żeby odwiedziny na stronie internetowej Muzeum były dla Państwa uzupełnieniem wizyt na naszych wystawach. Choć udostępniamy naszym zwiedzającym wiele cennych eksponatów z bogatych zbiorów, to przecież magazyny pełne są muzealiów, archiwaliów, książek, wydawnictw i fotografii, których nie możemy na codzień prezentować. Zapraszamy więc do lektury artykułów zarówno o dawnych, jak i nieco bliższych dziejach sportu, fragmentów publikacji prasowych sprzed lat, a także informacji o naszych eksponatach.

Rezerwacje Kartki z historii sportu

Rezerwacje Z łamów dawnej prasy sportowej

Rezerwacje Z muzealnych magazynów