Dar Ireneusza Chmurzyńskiego

We wrześniu 2015 roku miała miejsce w MSiT wystawa „Peleton. Ireneusz Chmurzyński – rysunek i malarstwo”. Podczas finisażu wystawy, nad którym patronat objął Czesław Lang, zainaugurowano Galerię Muzeum Polskiego Kolarstwa. Goście finisażu mogli losować kilka prezentowanych na wystawie prac, a PKOl i Muzeum dostały do zbiorów , wybrane uprzednio wg własnych upodobań, dzieła Artysty. Do kolekcji Muzeum został wybrany obraz olejny „Peleton III”.
Ireneusz Chmurzyński (1949, Deblin) - artysta grafik, absolwent poznańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP), oficer WP. Po uzyskaniu dyplomu kierował Studiem Plastycznym WP. W dorobku artysty znajduje się wiele prac poświęconych II Wojny Światowej i Powstaniu Warszawskiemu.