W dniu 9 lipca br. ekspozycję stałą Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedzili Leszek Miller polityk, prezes Rady Ministrów oraz Bogusław Wontor poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.
W towarzystwie Tomasza Jagodzińskiego, dyrektora MSiT oraz Andrzeja Kraśnickiego, prezesa PKOl zwiedzili ekspozycję stałą, gdzie zapoznali się z historią polskiego sportu i olimpizmu. Wyrazili duże uznanie dla posiadania tak bogatej kolekcji pamiątek sportowych a w szczególności zbioru oryginalnych medali nagrodowych z igrzysk olimpijskich. Na zakończenie wizyty Leszek Miller złożył wpis w księdze pamiątkowej.

Leszek Miller sprawował wiele ważnych urzędów. W latach 1993- 1996 objął funkcję ministra pracy i polityki społecznej. W 1996 został Szefem Urzędu Rady Ministrów. Był także czołowym przedstawicielem resortu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w 1997 roku. Jako przewodniczący klubu SLD w 1999 utworzył jednolitą partię polityczną o tej samej nazwie i do 2004 roku sprawował funkcję przewodniczącego. Został powołany w 2001 przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego na Prezesa Rady Ministrów. Zrezygnował z członkostwa w SLD w 2007 roku. Został przewodniczącym nowo utworzonej partii Polska Lewica w 2008 lecz w roku 2009 wystąpił z deklaracją członkowską do SLD. Rezygnując z członkostwa w Polskiej Partii w 2010 został przyjęty do SLD.

Został odznaczony Orderem Uśmiechu; był także laureatem telewizyjnych „Wiktorów” w 2001 roku. Otrzymał tytuł „Człowiek Roku Tygodnika Wprost” w latach 2001 i 2002.