W dniu 21 marca Muzeum odwiedziła delegacja dziennikarzy rosyjskiej prasy sportowej i turystycznej. Wizytę zapowiedział już w styczniu bieżącego roku pan Grzegorz Teleśnicki, I Sekretarz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie. W skład delegacji weszli następujący dziennikarze:

1. Mariia Kozyreva miesięcznik „Discovery-Russia";

2. Viktoria Bazoeva miesięcznik „Afisza-Mir";

3. Anna Philippova miesięcznik GEO Traveller

4. Anastasia Dalicheva portal „Votpusk.ru";

5. Daria Orieszkina portal „Travel.ru";

6. Elena Tajlaszewa „Tomskie novosti";

7. Igor Nikiforov tygodnik "Argumenty i Fakty ".

Nasi goscie z uznaniem wypowiadali się o ciekawej aranżacji ekspozycji i ostatnich sportowych sukcesach naszych reprezentantów na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Mamy nadzieję na dalsze zacieśnianie współpracy i wymiany kulturalnej z naszymi sąsiadami mając w pamięci ostatnie wspólnie organizowane projekty takie jak wystawa czasowa Polskie i Rosyjskie zimowe sporty olimpijskie w sztuce i na plakacie, czy wystawę o fotograficzną o przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Soczi.