Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

W dniu 24.09.2015 r. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie gościliśmy Bartłomieja Gałaja oraz Jana Rucińskiego - członków Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza.

Panowie zwiedzili ekspozycję stałą razem z Wicedyrektor Muzeum - Aleksandrą Czechowicz Woźniak oraz Tomaszem Skoczkiem. Podczas wizyty przekazano do zbiorów komplet strojów z piłkarskiego meczu retro rozegranego pomiędzy WKS 10 Pułku Piechoty a Pogonią Lwów w dniu 5 lipca 2015 r. na stadionie ​im. 10 Pułku Piechoty na  terenie OSiR w Łowiczu.

Zawodnicy wystąpili wówczas w specjalnie uszytych na tę okazję strojach wzorowanych na oryginałach z 1938 r. Muzeum objęło to wydarzenie swoim patronatem.

Serdecznie dziękujemy za powiększenie kolekcji muzealnej, mając nadzieję na kontynuację współpracy.