W dniu 23 listopada 2015r. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odwiedziła delegacja z Japonii.

Kenji Tomioka – Burmistrz miasta Takasaki oraz Mitsuo Yuki reprezentujący Komitet Tokio 2020, przybyli z wizytą do Polski w związku z przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich. Co prawda do Igrzysk w Japonii jest jeszcze daleko, ale należy podkreślić najwyższy profesjonalizm japońskiego Komitetu Organizacyjnego, który już teraz przygotowuje się do sportowych zmagań w roku 2020. Nasi goście obejrzeli ekspozycję stałą z uznaniem wypowiadając się o sukcesach sportowych reprezentacji Polski. Zwrócili szczególną uwagę na medale naszych narciarzy, w tym Wojciecha Fortuny z Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sapporo z 1972 roku.