Thomas Bach - Prezydent MKOl w Muzeum

W dniu 19 lipca br. nasze Muzeum odwiedził niezwykły gość Thomas Bach, Prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Były szermierz i mistrz olimpijski z 1976 roku. W 1991 roku został członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a w latach 2000–2004 i 2006–2013 był wiceprzewodniczącym Komitetu Wykonawczego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. 10 września 2013 podczas 125. Sesji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego został wybrany na stanowisko przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Thomas Bach zwiedził ekspozycję stałą „Dzieje polskiego sportu i olimpizmu” w towarzystwie Ireny Szewińskiej, multimedalistki olimpijskiej; Andrzeja Kraśnickiego, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego; Adama Krzesińskiego, Sekretarza Generalnego PKOl  oraz dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki Tomasza Jagodzińskiego. Szef MKOl był pod wrażeniem pamiątek polskiego sportu zgromadzonych na wystawie stałej a w szczególności eksponatom poświęconym szermierce. Przypomniał wszystkim obecnym, ze warszawskie muzeum należy nie bez przyczyny do elitarnego grona Olimpijskiej Sieci Muzeów Sportu pod egidą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Na zakończenie wizyty złożył wpis w księdze pamiątkowej.