Wizyta prezesa Rumuńskiego Komitetu Olimpijskiego - Mihaia Covaliu

W dniu 27 października br. nasze Muzeum odwiedził prezes Rumuńskiego Komitetu Olimpijskiego - Mihai Covaliu. Były szablista, mistrz olimpijski z Sydney (2000) i brązowy medalista z Pekinu (2008) zwiedził ekspozycję stałą „Dzieje polskiego sportu i olimpizmu” w towarzystwie przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego: Prezesa Andrzeja Kraśnickiego oraz Dyrektor ds. Współpracy Międzynarodowej Iwony Łotysz.

Mistrz świata z 2005 r. był pod wrażeniem pamiątek polskiego sportu zgromadzonych na wystawie stałej, a w szczególności eksponatów poświęconych szermierce. Duże wrażenie wywarła na nim także kolekcja medali olimpijskich zgromadzonych w otwartej niedawno nowej gablocie. Na zakończenie wizyty złożył wpis w księdze pamiątkowej Muzeum.