Księga Stulecia Legii
Przedstawiciele Klubu Legia Warszawa Wiktor Bołba i Adam Dawidziuk przekazali na ręce Tomasza Jagodzińskiego, dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki, egzemplarze Księgi Stulecia.

Księga tematycznie obejmuje ponad 100 lat istnienia Legii, od powstania Klubu do końca 2016 roku. Zawarto w niej historię nie tylko piłkarską, ale również każdej z sekcji, która istniała w tym czasie. To wszystko na bogato ilustrowanych 1368 stronach.

Publikacja została wydana w dwóch wersjach - podstawowej i specjalnej. Pierwsza ma oprawę płócienną w kolorze khaki z tłoczeniami wklęsłymi na froncie, grzbiecie i tyle (posiada obwolutę).

Edycja specjalna ma oprawę skórzaną koloru brązowego, także z tłoczeniami, złocone krawędzie. Każdy egzemplarz został ręcznie numerowany, a jego autentyczność potwierdzona stosownym certyfikatem.

Muzeum Sportu i Turystyki udostępniło zdjęcia archiwalne związane z historią klubu na potrzeby wydawnictwa.

Przedstawiciele Legii przekazując egzemplarze księgi podziękowali za doskonałą współpracę z Muzeum, której podsumowaniem była wystawa „100 lat Legii Warszawa” zorganizowana w 2016 roku.

Fot. - od lewej: Tomasz Jagodziński, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki; Wiktor Bołba, kustosz Muzeum Legii Warszawa; Adam Dawidziuk, redaktor naczelny serwisu internetowego Legia.com

Okładka Księgi Stulecia Legii