W dniu 4 lutego 2014 r. o godzinie 14.00 w nowootwartej „Galerii Olimpijskiej" odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Od Chamonix do Soczi", na której zaprezentowano plakaty zimowych igrzysk olimpijskich.

Plakaty te były oficjalnie wydane przez komitety organizacyjne zimowych igrzysk. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć między innymi: plakat I Zimowych Igrzysk w Chamonix w 1924 r., plakat Igrzysk w Lake Placid w 1932 r., plakaty z Igrzysk w Sarajewie (1984) czy Vancouver (2010) będących częścią serii ilustrujących zimowe dyscypliny olimpijskie. Wystawę zamyka plakat promujący Soczi jako miasto kandydujące do organizacji igrzysk w 2002 r.

Także o tej samej porze (godz. 14.00 czasu polskiego, godz. 17.00 czasu rosyjskiego) w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Moskwie dyrektor Muzeum, Tomasz Jagodziński otworzył wystawę „Polski i rosyjski plakat sportów zimowych" przygotowaną wspólnie z Państwowym Muzeum Sportu w Moskwie.

W Centrum Olimpijskim wicedyrektor, Aleksandra Czechowicz Woźniak powitała przybyłych gości, między innymi: działacza olimpijskiego, przedstawiciela Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Pawła Krupkę, Radę Muzeum z przewodniczącym prof. Wojciechem Zabłockim, prezesa Fundacji Centrum Edukacji Olimpijskiej Kajetana Hądzelka, dyrektor PKOl Grażynę Rabsztyn oraz Jana Krypę z Fundacji Lotto.

Gościem honorowym wernisażu w Warszawie był sekretarz generalny PKOl, Adam Krzesiński, który opowiedział o polskim udziale w Igrzyskach Zimowych rozpoczynających się za 3 dni w Soczi.

Zaprezentowano również polsko-rosyjski tomik wierszy, antologię olimpijską „Droga przez serce prowadzi w góry", o której opowiedział jeden z redaktorów tomiku, Paweł Krupka.

Wystawie plakatów towarzyszą archiwalia ze zbiorów Muzeum dotyczące zimowych igrzysk: legitymacje, bilety wstępu oraz oficjalne maskotki zimowych igrzysk.
Wystawa będzie czynna do 23 marca 2014 r.