W związku z modernizacją wystawy stałej i ograniczonym dostępie do części ekspozycji, uprzejmie informujemy, że od 11 do 28 lutego br. ceny biletów wstępu dla wszystkich zwiedzających będą o 50% tańsze.

Muzeum Sportu i Turystyki w ramach projektu #MuzeumSportuOnline organizuje spotkania transmitowane w Internecie. W czasie transmisji na żywo, których harmonogram dostępny jest na naszej stronie internetowej, może być czasowo ograniczony dostęp do Galerii Medali Olimpijskich dla zwiedzających.

XXI Przegląd Filmów Alpinistycznych Im. Wandy Rutkiewicz
Muzeum Sportu i Turystyki uprzejmie informuje, ze w dniach 16-18 maja br. w swojej siedzibie w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 /Centrum Olimpijskie/ organizuje XXI Przegląd Filmów Alpinistycznych im. W. Rutkiewicz.

Hasło tegorocznego festiwalu „Od Lhotse do Korony Himalajów" nawiązuje do – przypadającej w bieżącym roku – 25. rocznicy śmierci Jerzego Kukuczki na południowej ścianie Lhotse oraz do 40. rocznicy wyprawy zimowej na ten ośmiotysięcznik, kierowanej przez Andrzeja Zawadę.

Te, ważne dla historii polskiego alpinizmu, wydarzenia oraz współczesne ekspedycje Polaków w góry dalekie i bliskie będą stanowiły tło programowe XXI PFA.

Swój udział w realizacji programu zapowiedzieli m.in.: Cecylia i Wojtek Kukuczka, członkowie wyprawy Lhotse 1974: Anna Okopińska, Bogdan Jankowski, Jerzy Surdel, Mirosław Wiśniewski, a także : Anna Czerwińska, Janusz Majer, Jerzy Natkański, Marcin Kaczkan.

Uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi 16 maja /w piątek/ o godz. 17,00. W programie trzydniowego święta gór znajdą się: projekcje filmów, prezentacje multimedialne, spotkania z alpinistami, twórcami filmów i innymi ciekawymi ludżmi związanymi z górami. Czekają na Państwa również inne atrakcje, jak: nepalskie przekąski, himalajska herbata i stragan z nepalskimi gadżetami.

Zainteresowanych prosimy już dziś o zarezerwowanie sobie czasu na spotkanie z górami: w piątek 16 maja – w godz. 17,00-20,00, w sobotę 17 maja, w godz. 10,00 – 18,00 oraz w niedzielę, 18 maja – w godz. 10,00 – 20,00.

Do pobrania:

Program PrzegląduProgram Przeglądu

Muzeum zaprasza wszystkich, którzy pasjonują się wspinaczką wysokogórską, kochają góry i dobre filmy. Wstęp wolny!