Komunikat

W związku z modernizacją wystawy stałej i ograniczonym dostępie do części ekspozycji, uprzejmie informujemy, że od 11 do 28 lutego br. ceny biletów wstępu dla wszystkich zwiedzających będą o 50% tańsze.

 

Muzeum Sportu i Turystyki w ramach projektu #MuzeumSportuOnline organizuje spotkania transmitowane w Internecie. W czasie transmisji na żywo, których harmonogram dostępny jest na naszej stronie internetowej, może być czasowo ograniczony dostęp do Galerii Medali Olimpijskich dla zwiedzających.

Noc Muzeów 2014
 NOC MUZEÓW Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie - 17 maja 2014 r.
     Za nami już kolejna edycja Nocy Muzeów, w tym roku na zwiedzających czekały wspaniałe atrakcje, spotkania ze znanymi sportowcami i konkursy z nagrodami. Tegoroczna edycja przyciągnęła w nasze progi tysiąc gości z Warszawy i z całej Polski.

     Pierwszym sportowym wydarzeniem był pokaz judo w wykonaniu zawodników z „Nastula Club". Sam mistrz olimpijski z Atlanty Paweł Nastula prowadził trening, w którym każdy gość Muzeum mógł wziąć udział. Efektowne przewroty oraz rzuty na matę w wykonaniu zawodników wzbudzały podziw zwiedzających. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz walk samurajskich Kamui, którzy przy dźwiękach orientalnej muzyki zaprezentowali wspaniały pokaz walki.
     Kolejnym punktem Nocy, był pokaz szermierki w wykonaniu Aleksandry Sochy, czterokrotnej mistrzyni Polski, mistrzyni Europy, medalistki Mistrzostw Świata, olimpijki z Aten, Pekinu oraz Londynu. Nasz gość przygotował niespodziankę każdy zwiedzający w Noc Muzeów mógł spróbować swoich sił we władaniu szpadą, floretem, szablą oraz zmierzyć się z olimpijka w walce.
      Pokaz ZUMBY to kolejna atrakcja przygotowana dla zwiedzających. Sylwia Włodek, porwała w egzotycznych rytmach najmłodszych uczestników Nocy Muzeum.
     Na placu przed budynkiem na zwiedzających czekały zabytkowe samochody, unikalne Fiaty 125 i 126 biorących udział w rajdach Monte Carlo, Toyoty, kultowe Porsche 911 oraz ciężarówka z rajdu Dakar należąca do Grzegorza Barana. Na uczestników Nocy Muzeów czekał specjalnie przygotowany tor dla samochodów zdalnie sterowanych, gdzie wszyscy mogli poczuć się jak prawdziwy rajdowiec.
     Dodatkowo odwiedzający Nasze Muzeum mogli obejrzeć w kinie filmy o tematyce sportowej i alpinistycznej. Zwiedzający mogli również podziwiać wystawę, która towarzyszyła XXI Przeglądowi Filmów Alpinistycznych. W trakcie całej Nocy w Muzeum, dzięki współpracy z Historycznym Towarzystwem Sportowym, można było zrobić pamiątkowe zdjęcie z osobami w dawnych strojach oraz dowiedzieć się wielu sportowych ciekawostek Atrakcją tegorocznej Nocy był pokaz drużyny futbolu amerykańskiego w wykonaniu zespołu Crusaders. Nasi goście pokazali podstawowe chwyty i rzuty piłką oraz zaprezentowali kompletny stój futbolisty, który mogli zwiedzający przymierzyć i poczuć się jak prawdziwy piłkarz.
     Wszystkie przygotowane atrakcje oraz pokazy zapowiadał zaprzyjaźniony z Muzeum – Bogdan Saternus.

     Wszystkim odwiedzającym Nasze Muzeum serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie! Do zobaczenia!

 

 Plan tegorocznej Nocy Muzeów

  • 19.00 – 02.00 zwiedzanie Muzeum
  • 19.00 – 01.30 pokazy filmów o tematyce sportowej i alpinistycznej (3 piętro, sala kinowa)
  • 20.00 – 21.30 pokazy judo z Pawłem Nastulą oraz pokazy walk samurajskich Kamui (parter, sala konferencyjna)
  • 21.30 – 22.00 pokaz szermierki w wykonaniu Aleksandry Sochy i jej gości (parter)
  • 22.00 – 23.00 pokaz ZUMBY w wykonaniu Sylwii Włodek (parter, sala konferencyjna)
  • 20.00 – 22.00 wystawa zabytkowych samochodów rajdowych przed budynkiem, konkursy obsługi technicznej, spotkania z kierowcami, tor samochodów RC (zdalnie sterowanych) i wiele, wiele innych atrakcji