Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

W dniu 29 kwietnia br. w olimpijskiej scenerii Muzeum Sportu i Turystyki, w dziewięćdziesiątą rocznicę zdobycia pierwszego medalu olimpijskiego w skokach przez przeszkody, odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca jeździecki program edukacyjny, mający na celu popularyzację sportu konnego wśród dzieci i młodzieży.

Program obejmuje promocję zawodów jeździeckich szczebla regionalnego oraz interaktywne lekcje przeprowadzane przez Muzeum.

Każde zajęcia będą się składać z krótkiej prezentacji, podczas której dzieci dowiedzą się o podstawach jeździectwa: naucza się, jak obchodzić się z koniem, usłyszą o historii polskiego jeździectwa oraz o najważniejszych sukcesach polskich reprezentantów. Dodatkowo uczestnicy zajęć będą mieli do wykonania szereg zadań, np.: osiodłanie konia, złożenie ogłowia, rozpoznwanie figur ujeżdżeniowych itp. Do dyspozycji mamy szereg rekwizytów: model konia w skali 1:1, wspomniane siodło, ogłowie czy miniatury przeszkód.

W konferencji udział wzięli: Wicedyrektor MSiT Aleksandra Czechowicz Woźniak, przedstawiciel PZJ Konrad Dąbrowski, Prezes SKJ Beckersport Monika Becker, koordynator programu edukacyjnego Ewa Niewiarowska oraz olimpijczyk, wielokrotny Mistrz Polski w skokach przez przeszkody Grzegorz Kubiak.

Całość poprowadził konferansjer, dziennikarz TVP Warszawa Bogdan Saternus. Podczas konferencji przedstawiono również harmonogram zawodów BECKERSPORT MASTER CUP 2014 w konkurencji skoki przez przeszkody. Pierwsze eliminacje odbędą się 1 maja 2014 roku w ośrodku jeździeckim Beckersport położonym w Laszczkach (gmina Raszyn).

loga