Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

W dniu 25 lipca br. przedstawiciele Skarbnicy Narodowej Sp. z o.o. podarowali Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie cenne numizmaty z własnej kolekcji o tematyce sportowej. Dyrektor Zarządzający Skarbnicy Narodowej Adam Zieliński w towarzystwie specjalisty ds. kontaktów z mediami Skarbnicy Narodowej Jakuba Braziewicza przekazali na ręce Dyrektora Tomasza Jagodzińskiego piłkarskie monety i medale kolekcjonerskie:

1. Oficjalną srebrną monetę Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Brazylia 2014, wybitą przez Narodowy Bank Brazylii o nominale 5 reali, zawierającą uncje czystego srebra;
  2. Srebrny medal z serii „Wielcy Polacy” wybity w limitowanym nakładzie 20 012 egzemplarzy, upamiętniający postać wybitnego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej Kazimierza Górskiego;
  3. Kolekcję 12 medali „Złote Lata Polskiego Futbolu” platerowanych 24-karatowym złotem, upamiętniających historyczne mecze polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

Bardzo serdecznie dziękujemy Skarbnicy Narodowej za ten wspaniały dar.