Z okazji zbliżającego się końca wakacji, a także gry miejskiej "zaWODY warszawskie" dla wszystkich, którzy w najbliższą sobotę, o godzinie 13:00 zjawią się w Muzeum Sportu i Turystki przygotowaliśmy niespodziankę:

Występ zespołu The Black Horsemen w Muzeum Sportu i Turystyki,
30 sierpnia (sobota,) godz. 13:00

3

Zespół ThE BlacK HorsemeN tworzy melodyjną muzykę Hard Rock/Heavy Metalową niezmiernie popularną w krajach Europy Zachodniej (takich jak Norwegia, Szwecja, Niemcy- gdzie co roku organizowany jest ogromny festival Magic Circle, Finlandia- zwycięzca Eurowizji z 2008 roku z zespołem Lordi, czy takimi zespołami jak HIM, Apocaliptica, The Rasmus) oraz krajach Europy Wschodniej takich jak Litwa, Łotwa, Rosja oraz Czechy, gdzie organizowany jest słynny festiwal Masters of Rock z udziałem takich gwiazd jak Metallica.

Festiwale tego typu przyciągają setki tysięcy ludzi z całego świata, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i zapotrzebowaniu na styl muzyczny prezentowany przez zespół ThE BlacK HorsemeN.

ThE BlacK HorsemeN czerpie inspiracje m.in. z artystów i stylistyki lat 80-90. Do Polski powoli docierają światowe trendy, w których można zaobserwować wyraźny powrót do stylistyki lat osiemdziesiątych, nawet wśród wielkich gwiazd pop takich jak np. Lady Gaga, której wizerunek coraz bardziej przypomina styl wczesnej Madonny.

2

Frontman i główny wokalista zespołu ThE BlacK HorsemeN - Marcin Maliszewski znany jest z wielu programów telewizyjnych, takich jak „Twoja Droga do gwiazd" (TVN), „Fabryka Gwiazd" (Polsat) „Viva najpiękniejsi" (TVP2); Zwycięzca finału „Szansy na sukces" z 2004 r., a także absolwent Szkoły Aktorskiej Jana i Haliny Machulskich. W październiku 2012 zespół ThE BlacK HorsemeN wystapił wspólnie również w ćwierćfinale „Must Be The Music" (Polsat), oraz przeszli wstępne eliminacje do brytyjskiego wydania programu „X Factor" (TV network) następnie odwiedzili Londyn, żeby zaśpiewać w kolejnych etapach przesłuchań. Dalsze informacje dotyczące kolejnych szczegółów Brityjskiego „X Factor" zastrzega sobie producent tego talent show.
Specjaliści od marketingu zgodnie twierdzą, że za chwilę Polska jak i inne kraje na nowo zachwycą się wybuchową i wyrazistą stylistyką lat osiemdziesiątych. Chcąc zaistnieć dzięki nowym trendom, warto trzymać rękę na pulsie.

Zespół ThE BlacK HorsemeN prezentując wyrazisty i pełen magii styl, jest idealnym kandydatem by być czołowym przedstawicielem muzyki rockowej zarówno w rodzimym kraju, jak i za granicą. Teksty zespołu, pisane i perfekcyjnie wykonywane w języku angielskim, sprzyjają promocji i koncertowaniu dla publiczności na całym świecie.
Przykładem sukcesu dzięki zbliżonej strategii, jest polski zespół Behemoth, będący megagwiazdą w wielu zagranicznych krajach, lecz grający muzykę dość extremalną dla przeciętnego słuchacza. ThE BlacK HorsemeN, dzięki wpadającym w ucho motywom podanym w prostej formie oraz melodyjnemu śpiewowi jest w stanie przyciągnąć uwagę znacznie większej liczby słuchaczy.

BIOGRAFIA ZESPOŁU
ThE BlacK HorsemeN powstał w Warszawie w 2001 roku. Ich muzyka to GunshoT z przesterowaną elektryczną wiolonczelą. Grają koncerty, których nieodłącznym elementem jest prawdziwy rock show. Cały zespół daje z siebie maksimum energii, wzorując się na takich artystach jak Queen, King Diamond czy Kiss.
Kompozycje zespołu, zawsze bardzo melodyjne, mają ducha prawdziwego hard rocka. BH gra koncerty w wielu różnych miastach, między innymi Warszawie, Łomży, Lublinie, Opolu Lubelskim i w małych miejscowościach.
Wokalista zespołu, MeroT wygrał odcinek programu „Szansa na sukces” piosenką „Jaskółka uwięziona” Stana Borysa. Następnie MeroT zaśpiewał w finale tego programu, w sali kongresowej i wygrał ponownie.
Nagrodą był występ wraz z całym zespołem ThE BlacK HorsemeN na koncercie Debiutów Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2004. Do tej pory jest jedynym zespołem metalowym, który wystąpił na tym koncercie.
Ich utwór pod tytułem "BlacK HorseS" utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów rockowych Pierwszego Programu Polskiego Radia przez 4 miesiące w 2006 roku.
Pod koniec 2009 roku do zespołu dołączył dynamiczny i wszechstronny wiolonczelista ThE GuidE. Zastąpienie gitary solowej przesterowaną, elektryczną wiolonczelą jest strzałem w dziesiątkę. Muzyka nabrała jeszcze bardziej ekscytującej barwy oraz niepowtarzalnego brzmienia. Energia i nowe możliwości wniesione do zespołu wraz z dołączeniem nowych muzyków zaowocowały pracą nad albumem DeviL's GospeL.
O sobie ThE BlacK HorsemeN mówią: „Gramy w stylu GunshoT. Najważniejsze są dla nas koncerty. Tam dajemy z siebie wszystko, wkładamy całe serce i cały testosteron. Dzięki temu tworzymy show. Publiczność wie, że dla nas czas na scenie jest czymś niezwykłym. To rytuał. Wokalista maluje twarz, by uczcić niezwykłe wydarzenie, tak jak Indianie malują twarze przed bitwą lub świętem”.
Dzięki oryginalnie brzmiącej, przesterowanej wiolonczeli oraz niespotykanej skali głosu wokalisty, muzyka zespołu ThE BlacK HorsemeN zaskakuje melodyjnością, dynamizmem i energią, która porywa widownię.

Skład:
MeroT: klawisze, wokal