Muzeum Sportu i Turystyki w ramach projektu #MuzeumSportuOnline organizuje spotkania transmitowane w Internecie. W czasie transmisji na żywo, których harmonogram dostępny jest na naszej stronie internetowej, może być czasowo ograniczony dostęp do Galerii Medali Olimpijskich dla zwiedzających.

Wielkie emocje, pięknie strzelane bramki, walka do ostatniego gwizdka sędziego, nagrody dla uczestników, a przede wszystkim dobra zabawa. Tak jednym zdaniem można podsumować II Piłkarskie Mistrzostwa Instytucji Kultury. Kolejna edycja została objęta honorowym patronatem Pani Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzaty Omilanowskiej, Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego, a także Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Partnerami Mistrzostw byli: Decathlon Piaseczno, ClosBrothers.
      W Mistrzostwach udział wzięło 13 ekip. Turniej po raz drugi wygrała drużyna Muzeum Niepodległości, która w finale pokonała Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po bardzo emocjonującym meczu, III miejsce zajął zespół Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie pokonując w rzutach karnych zespół Towarzystwa Marii Skłodowskiej – Curie w Hołdzie. Sponsorami tegorocznej imprezy były PFM Stanisławów, a także firma Mieszko właściciel marki Zozole.
      Organizatorzy wraz z uczestnikami turnieju przygotowali piknik rodzinny z mnóstwem niespodzianek dla kibiców dopingujących drużyny podczas tego piłkarskiego święta. Nie zabrakło atrakcji typowo sportowych. Najmłodsi spróbowali swoich sił podczas gry w piłkarzyki, a także wzięli udział w konkursach z wiedzy o piłce nożnej oraz zawodach sprawnościowych, gdzie główną nagrodą był rower górski.