Komunikat

W związku z modernizacją wystawy stałej i ograniczonym dostępie do części ekspozycji, uprzejmie informujemy, że od 11 do 28 lutego br. ceny biletów wstępu dla wszystkich zwiedzających będą o 50% tańsze.

 

Muzeum Sportu i Turystyki w ramach projektu #MuzeumSportuOnline organizuje spotkania transmitowane w Internecie. W czasie transmisji na żywo, których harmonogram dostępny jest na naszej stronie internetowej, może być czasowo ograniczony dostęp do Galerii Medali Olimpijskich dla zwiedzających.

          Już po raz czwarty Muzeum Sportu i Turystyki włącza się w obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów, tym razem jako główny organizator i promotor tego wydarzenia. W inauguracji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów w Muzeum w dniu 3 grudnia 2014 r. wzięło udział ponad 200 osób.

          Głównym gościem uroczystości był Eugeniusz Grzeszczak, Wicemarszałek Sejmu RP, który objął to wydarzenie honorowym patronatem. W swoim wystąpieniu poruszył ważny temat dostosowania budynków użyteczności publicznej, takich jak muzea i galerie, do potrzeb osób niepełnosprawnych. Głos zabrał również Marek Książek, Prezes stowarzyszenia Razem Dla Niepełnosprawnych, który podkreślił rolę muzeów i innych instytucji kultury w kształtowaniu wrażliwości społecznej na szeroko rozumianą niepełnosprawność.

          Dyrektor Muzeum Tomasz Jagodziński poruszył temat sportu paraolimpijskiego i eksponatów z tym sportem związanych, które można obejrzeć w MSiT. Prezes IKS – AWF Warszawa Tadeusz Nowicki przekazał do zbiorów Muzeum medale z tegorocznej edycji zawodów z cyklu „Szabla Kilińskiego”. Opisał przykłady rozgrywanych w przeszłości zawodów sportowych z uczestnictwem zawodników niepełnosprawnych, którzy osiągali wyniki lepsze od pełnosprawnych rywali!

          Na zakończenie odbył się koncert na instrumentach perkusyjnych w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Stanisława Moniuszki w Łajsku oraz pokaz szermierki w wykonaniu zawodników IKS – AWF Warszawa.

          Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie jest instytucją przyjazną osobom niepełnosprawnym, wyposażoną w windy, podjazdy i wszelkie udogodnienia. Pracownicy są przeszkoleni w zakresie oprowadzania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności i przyjmują wiele grup z całej Polski. Muzeum jest otwarte na tematykę sportu osób niepełnosprawnych, która jest poruszana m.in. podczas corocznej Nocy Muzeów.