Komunikat

W związku z modernizacją wystawy stałej i ograniczonym dostępie do części ekspozycji, uprzejmie informujemy, że od 11 do 28 lutego br. ceny biletów wstępu dla wszystkich zwiedzających będą o 50% tańsze.

 

Muzeum Sportu i Turystyki w ramach projektu #MuzeumSportuOnline organizuje spotkania transmitowane w Internecie. W czasie transmisji na żywo, których harmonogram dostępny jest na naszej stronie internetowej, może być czasowo ograniczony dostęp do Galerii Medali Olimpijskich dla zwiedzających.

Emocje olimpijskie? Nie trzeba wyjeżdżać do Rosji, aby poczuć klimat igrzysk. Muzeum Sportu i Turystyki przygotowało specjalny program z okazji roku olimpijskiego i jubileuszu 90-lecia zimowych igrzyska olimpijskich. Dla tych, którzy lubią szusować po stoku na nartach, sankach lub snowboardzie czy poślizgać się na łyżwach mamy coś o zimowych dyscyplinach.

Oferta dla grup zorganizowanych:

 • zwiedzanie z przewodnikiem – w trakcie podróży po ekspozycji muzealnej będzie można zapoznać się z jej eksponatami, usłyszeć o różnych dyscyplinach, ze szczególnym nastawieniem na sporty zimowe i igrzyska olimpijskie.
  Oferta skierowana do wszystkich grup wiekowych. Koszt: 60 zł/grupa + 6 zł/osoba. Wielkość grupy: do 25 osób.
 • kino – filmy o tematyce olimpijskiej zainteresują każdego i będą uzupełnieniem wiedzy zdobytej na ekspozycji muzealnej.
  Oferta skierowana do wszystkich grup wiekowych. Wielkość grupy: do 50 osób. Koszt: 80 zł/grupa. Dostępne terminy: 27 i 28 lutego.
 • spotkanie z olimpijczykiem – kto lepiej przybliży atmosferę igrzysk jak nie ich uczestnik. Dlatego zapraszamy na to niezwykłe spotkanie, w trakcie którego dzieci usłyszą o emocjach dotyczących udziału w igrzyskach i wejściu na podium. Na koniec każdy gość spotkania dostanie autograf olimpijczyka.
  Oferta skierowana do wszystkich grup wiekowych. Termin spotkania: 28 lutego godz. 10.00.

Zajęcia o tematyce olimpijskiej i zimowej:

 • Bajeczny świat sportów zimowych – poprzez zagadki dzieci zapoznają się z dyscyplinami zimowymi oraz przyswajają sobie podstawowe pojęcia związane z narciarstwem, łyżwiarstwem i saneczkarstwem. Podczas zwiedzania ekspozycji dzieci poznają stary i nowy sprzęt używany zimą na śniegu i lodzie oraz poznają różnice między sprzętem rekreacyjnym a zawodniczym.
  Zajęcia odbywają się na ekspozycji stałej. Dzieci w wieku przedszkolnym. Koszt 100 zł/grupa. Wielkość grupy: do 25 osób.
 • W krainie pięciu kółek olimpijskich - z pomocą globusa dzieci poznają kulę ziemską i części świata, poznają ich nazwy układając odpowiednio przyklejane literki. Prowadzący "zaczarowuje" kulę ziemską, przykrywając każdą część świata odpowiednim kolorem koła. Dzieci "odczarowują" Ziemię, zdejmując owe koła z globusa i przyporządkowując je do wcześniej ułożonych nazw kontynentów. Następnie oglądają oryginalną flagę olimpijską, wyklejają ją na tablicy i rysują w zeszytach.
  Zajęcia odbywają się w sali edukacyjnej i na ekspozycji stałej. Dzieci w wieku przedszkolnym. Koszt 100 zł/grupa. Wielkość grupy: do 25 osób.
 • Jedziemy na igrzyska - barwna atmosfera igrzysk olimpijskich przyciąga miliony ludzi na całym świecie. My dajemy poczuć namiastkę olimpijskich wrażeń w naszych salach muzealnych. Podczas zajęć ekspozycja zmienia się w stadion, na którym odbywa się ceremonia otwarcia igrzysk. Atmosferę ceremonii tworzą liczne eksponaty związane z igrzyskami olimpijskimi: oryginalne medale, maskotki, pochodnie i flaga olimpijska. W czasie zajęć dzieci zapoznają się z historią igrzysk, symbolami olimpijskimi oraz najwybitniejszymi polskimi olimpijczykami.
  Zajęcia odbywają się na ekspozycji stałej. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Koszt: 100 zł/grupy + 6 zł/osoby. Wielkość grupy: do 25 osób.
 • Pochodnia olimpijska – jednym z najważniejszych symboli igrzysk olimpijskich jest ogień płonący na zniczu. Zanim jednak on zapłonie przebędzie daleką drogę z Olimpii. Zajęcia te mają na celu poruszenie wyobraźni i kreatywności dziecka. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym ceremonii otwarcia igrzysk i historii ognia olimpijskiego, dzieci mają za zadanie wykonanie pochodni olimpijskiej według własnego projektu.
  Zajęcia odbywają się w sali edukacyjnej. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Koszt: 100 zł/grupy. Wielkość grupy: do 25 osób.
 • Maskotka zimowych igrzysk olimpijskich – dzieci uwielbiają maskotki, ale czy wiedzą, że są jednym z symboli igrzysk? W czasie zajęć uczniowie poznają jak wyglądały maskotki kolejnych zimowych igrzyska olimpijskich, obejrzą film przedstawiający obecne pluszaki i same będą mogły zaprojektować plakat z własną maskotką.
  Zajęcia odbywają się w sali edukacyjnej. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Koszt: 100 zł/grupy. Wielkość grupy: do 25 osób.
 • Poznajmy igrzyska – od najdawniejszych czasów zawody olimpijskie stanowiły ważny element życia społecznego. Dziś są wielką imprezą, którą żyje cały świat. Poprzez wędrówkę po ekspozycji muzealnej uczniowie zapoznają się z eksponatami związanymi z tym świętem sportu, usłyszą o polskich sukcesach olimpijskich, zobaczą symbole olimpijskie, a na koniec rozwiążą test olimpijski.
  Zajęcia odbywają się na ekspozycji stałej. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Koszt: 100 zł/grupa + 6 zł/osoba. Wielkość grupy: do 25 osób.
 • Ścigając się z Justyną Kowalczyk – jakie sporty można uprawiać na nartach, łyżwach, sankach czy snowboardzie? Czy wiemy co to jest skeleton, curling, halfpipe czy slopestyle? Zajęcia skupiają się na omówieniu zimowych dyscyplin sportowych i poprzez ich pryzmat chcemy się przyjrzeć sukcesom Polaków na igrzyskach i samym igrzyskom. Na koniec na uczniów czekają karty pracy z krzyżówkami i zgadywankami.
  Zajęcia odbywają się na ekspozycji stałej. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Koszt: 100 zł/grupy. Wielkość grupy: do 25 osób.
 • Bądź bezpieczny na stoku i lodowisku – białe szaleństwo na stoku lub lodowisku – kto tego nie lubi? Jednak co zrobić, żeby nie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Kontuzje zdarzają się nawet najlepszym, ale my chcemy tego uniknąć. Jak to zrobić, dowiemy się w czasie zajęć, a następnie w praktyce wykorzystamy zdobytą wiedzę poprzez przygotowanie rozgrzewki i odpowiednie ubranie sportowca.
  Zajęcia odbywają się na ekspozycji stałej. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej. Koszt: 100 zł/grupy + 6 zł/osoby. Wielkość grupy: do 25 osób.

Oferta dla osób indywidualnych:

 • Zwiedzanie ekspozycji z kartami pracy o tematyce sportów zimowych i olimpijskich – wśród eksponatów kryją się ciekawostki olimpijskie i zimowe. Znajdują się też odpowiedzi na pytania, z którymi spotkacie się w kartach pracy, które dostaniecie przy wejściu do Muzeum. Spróbuj je odnaleźć. Na młodszych czekają kolorowanki, na starszych krzyżówki, rebusy, wykreślanki.dla młodszych dzieci książeczki z kolorowankami, dla starszych – rebusy, krzyżówki, wykreślanki.
 • Możliwość gry w ping ponga lub w piłkarzyki, czyli trochę aktywności w zimowe dni.
  Ceny biletów: 10 zł normalny, 8 zł ulgowy, 22 zł rodzinny (obowiązuje w piątki i niedziele do 5 osób - min. 1 osoba dorosła i dzieci do ukończenia szkoły podstawowej).