5 marca br. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez firmę 4F – polską markę odzieżową. Zgromadzonych gości przy Ścianie Chwały Polskiego Sportu powitał prowadzący uroczystość Tomasz Zimoch oraz Igor Klaja, Prezes spółki 4F. Wśród zaproszonych gości byli: Apoloniusz Tajner, Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Kazimierz Kowalczyk, Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Adam Krzesiński, Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Kajetan Broniewski, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta, brązowy medalista z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie oraz przedstawiciele Ambasady USA w Warszawie. Na konferencji prasowej pojawili się również sportowcy, którzy tworzą multidyscyplinarny Team 4F: Aleksandra Socha, Paula Gorycka, Andrzej Piątek, Marek Kolbowicz, Natalia Czerwonka. Dołączył do nich Wojciech Fortuna, który w trakcie spotkania otrzymał oficjalną koszulkę Teamu, którą wręczył Igor Klaja, Prezes spółki 4F.

       Minęły 43 lata od dnia, w którym dziewiętnastoletni Wojciech Fortuna, został pierwszym polskim mistrzem olimpijskim w sportach zimowych. Sensacyjny skok na odległość 111 metrów zapewnił Fortunie najwyższe miejsce na podium w Sapporo oraz stałe miejsce w historii sportów zimowych. W 2015 r. skoczek po raz kolejny zapisuje się na jej kartach. Nasz olimpijczyk włączył się w akcję zbierania pieniędzy na leczenie i rehabilitację Nicholasa Fairalla, który doznał upadku na skoczni, podczas kwalifikacji do konkursu Czterech Skoczni w Bischofshofen. Mistrz Olimpijski z 1972 roku zdecydował się sprzedać złoty medal olimpijski z Sapporo, stawiając jednak warunek – medal miał trafić do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.        

       Pierwszy złoty medal w historii Polski, zdobyty podczas zimowych igrzysk olimpijskich, został zakupiony przez firmę OTCF, właściciela marki 4F, producenta odzieży sportowej oraz promotora sportu. Pieniądze ze sprzedaży medalu przekazano na szczytny cel - po 25 tysięcy dolarów trafiło do Nicholasa Fairalla oraz Natalii Czerwonki - panczenistki, wicemistrzyni olimpijskiej z Soczi, która również uległa poważnemu wypadkowi i przechodzi rehabilitację.

       Złoty medal został uroczyście przekazany na ręce Dyrektora Muzeum, Tomasza Jagodzińskiego przez Wojciecha Fortunę oraz Igora Klaję. Medal zawiśnie na ekspozycji stałej obok nart skokowych mistrza olimpijskiego.