11 czerwca 2015 r. odbył się wernisaż wystawy ,,Sporty zimowe w sztuce polskiej” w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Wystawa została przygotowana przez Katarzynę Gutowską i Paulinę Soję z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Na wystawie zostało zaprezentowanych 29 dzieł sztuki ze zbiorów MSiT w Warszawie, na liczbę tę składają się wybrane obrazy, grafiki, plakaty oraz rzeźby. Uroczystego otwarcia wystawy dokonali gospodarz karpackiego Muzeum, Dyrektor Zbigniew Kulik i Dyrektor MSiT w Warszawie, Tomasz Jagodziński. Wydarzenie to swoją obecnością zaszczycili znakomici goście, m.in.: Joanna Klaga - Zastępca Burmistrza Karpacza, Antoni Cyganek - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karpacza, Paweł Kwiatkowski - Wicestarosta Jeleniogórski, Mirosław Graf - Burmistrz Szklarskiej Poręby, Edward Dudek - Wójt Jeżowa, ks. Zenon Stoń - Proboszcz Parafii p.w. Nawiedzenia NMP w Karpaczu, ks. Edwin Pech - Proboszcz parafii ewangelicko - augsburskiej Wang.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie od momentu powstania w 1952 r. gromadzi dzieła sztuki o tematyce sportowej. Tworzą one ważną i cenną część zbiorów. Obecnie dzieła sztuki, czyli: malarstwo, grafika, rzeźba, plakaty i medale artystyczne przekraczają liczbę 7 tys. W Karpaczu, w cieniu Śnieżki, gdzie sport i turystyka stanowią nieodłączny element życia tutejszej społeczności, poprzez wystawę „Sporty zimowe w sztuce polskiej” MSiT w Warszawie pragnie zaprezentować wybrane obrazy, grafiki, plakaty oraz rzeźby z naszej artystycznej, ,,zimowej” kolekcji.

Na wystawie można podziwiać między innymi: portret autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza przedstawiający Antoniego Gąsiora, działacza Polskiego Towarzystwa Narciarskiego, portret ten jest jednym z najcenniejszych dzieł sztuki w zbiorach MSiT. Kolejnym interesującym dziełem jest Portret Władysławy Kostakówny, pierwszej Miss Polonia, którą Wacław Dygmański sportretował w stroju narciarskim. W dziedzinie rzeźby uwagę zwraca niewielkich rozmiarów, lecz ogromnego uroku statuetka Narciarza z lat 30-tych XX w. oraz będąca jej gabarytowym przeciwieństwem głowa Bramkarza wykonana przez Edwarda Łagowskiego.

Wystawa czynna do 31 sierpnia 2015 r. w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, ul. M. Kopernika 2.