29 czerwca 2015 r. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyło się spotkanie z Krzysztofem Zuchorą „Poetyckie agony – i sport i sztuka istnieje od człowieka do człowieka” połączone z promocją nowego zbioru wierszy poety pt. „Bliskość”.

 Ubarwiona anegdotami opowieść o sztuce pisania wierszy wzbogacona została recytacją utworów, zarówno z nowego, jak i poprzednich tomów. Autor podzielił się swoimi refleksjami na temat pokrewieństwa sztuki i sportu – dwóch pasji, którym poświęcił życie.

Podzielił się także refleksjami na temat pokrewieństwa łączącego sztukę i sport – dwie pasje, którym się poświęca.

Krzysztofa Zuchorę od dawna łączą z MSiT więzy przyjaźni, a jego poezja nie po raz pierwszy znalazła swoje miejsce w muzealnych salach. Współpracował z Muzeum również przy rozmaitych publikacjach i wystawach. W uznaniu tych faktów poeta został uhonorowany przez wicedyrektor Aleksandrę Czechowicz Woźniak medalem 60-lecia Muzeum, sam z kolei podarował do zbiorów swój srebrny Wawrzyn Olimpijski, który otrzymał w 2004 roku za tom wierszy „W zatoce serca”. Spotkanie Muzeum zorganizowało we współpracy z Fundacją Centrum Edukacji Olimpijskiej i jej Dyrektorem Kajetanem Hądzelkiem.

Krzysztof Zuchora (ur. 1940) – poeta, eseista, pedagog, doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej, wykładowca na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego. Autor licznych zbiorów wierszy, książek poetyckich i sportowych, redaktor polskiego wydania „Kroniki Sportu”, członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Akademii Olimpijskiej. Laureat złotego (1996) oraz dwukrotnie srebrnego (2004, 2012) Wawrzynu Olimpijskiego.