10-te spotkanie Rady Dyrektorów „OMN” („Olympic Museums Network” – Sieci Olimpijskich Muzeów Sportu) tym razem miało miejsce w Richmond w Kanadzie. Okazją do spotkania było otwarcie tamtejszego muzeum „Richmond Olympic Experience”. Obrady prowadził Francis Gabet, Prezydent OMN oraz Przewodniczący Departamentu Kultury i Dziedzictwa Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

            W spotkaniu OMN wzięli udział przedstawiciele 26 muzeów sportu i olimpizmu z różnych krajów z całego świata. Jednym z głównych tematów spotkania była realizacja Agendy 2020 Departamentu Kultury i Dziedzictwa MKOL.

            Główne punkty Agendy dotyczą dalszego łączenia sportu i kultury nie tylko w czasie Igrzysk Olimpijskich ale rozszerzenia dostępu do wartości olimpijskich w celu ich niekomercyjnego wykorzystania.

            Ważnym punktem 10 – tej sesji Rady Dyrektorów OMN, było przyjęcie do swojego grona nowych muzeów: Peruwian Olympic Museum w Limie, Nanjing Olympic Museum w Chinach, Slovak Olympic and Sport Museum w Bratysławie, United States Olympic Museum USA w Colorado Springs, Athens Olympic Museum w Grecji, Nagano Olympic Museum w Japonii , IRIRAN Museum w Iranie.

            Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Tomasz Jagodziński przedstawił raport z działalności Muzeum za lata 2014 – 2015. Jednym z głównych punktów raportu była organizacja międzynarodowego spotkania Grupy Roboczej OMN ds. Kolekcji Muzealnych.    Kolejnym ważnym zadaniem powierzonym Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, będzie organizacja za 4 lata z okazji 100 - lecia PKOL, Międzynarodowej Olimpijskiej Giełdy Kolekcjonerów MKOL oraz spotkania Masterclass, czyli konferencji z warsztatami dla pracowników wszystkich muzeów z programu OMN w celu podnoszenia kwalifikacji i ułatwienia realizacji międzynarodowych projektów, w tym wymiany wystaw i publikacji.

            Spotkanie zakończone zostało wystąpieniem Pana Ching – Kuo Wu, prezesa Światowej Federacji Boksu (AIBA), członka MKOL, Wice Przewodniczącego OMN, założyciela czterech chińskich olimpijskich muzeów sportu: Xiamen Olympic Museum, Tianjin Samaranch Memorial, Nanjing Olympic Museum, Tianjin Dagon Olympic Museum.