Na niemal tydzień przed otwarciem III Piłkarskich Mistrzostw Instytucji Kultury na ekspozycji stałej w Muzeum Sportu i Turystyki odbyło się oficjalne losowanie grup. W uroczystości udział wzięli byli trenerzy reprezentacji Polski Andrzej Strejlau i Jerzy Engel, a także reprezentant Polski w AMP Futbolu Adrian Stanecki. Spotkanie poprowadził Tomasz Jagodziński Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki.

W trakcie uroczystości trener Jerzy Engel przekazał pamiątki z Mistrzostw Świata w Korei i Japonii z 2002 r. Na losowaniu obecni byli Agnieszka Borowa, dyrektor Centrum Sportu Wilanów; Tadeusz Skoczek, dyrektor Muzeum Niepodległości; Wiktor Bołba, kustosz Muzeum Legii Warszawa, a także Piotr Marciniak, Prezes Historycznego Stowarzyszenia X Pułku Piechoty z Łowicza.

Na zakończenie spotkania losowanie podsumowali trenerzy Andrzej Strejlau i Jerzy Engel, którzy mianem grupy śmierci uznali grupę D, w której znalazły się m.in. drużyny Muzeum Legii Warszawa i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Poniżej w galerii fotograficznej prezentujemy ostateczny podział grup. Mecze grupowe odbędą się w sobotę 5 grudnia. Grupa A i B rozpoczną zawody o godzinie 9.00, natomiast grupy C i D swoje zmagania zaczną od godziny 13.00.

Lista zgłoszonych drużyn
III Piłkarskie Mistrzostwa Instytucji Kultury – Turniej Mikołajkowy