Promocja książki „Narciarstwo alpejskie od amatorów do zawodowców”
W dniu 10 grudnia br. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się promocja książki, która ukazała się nakładem wydawnictwa BOSZ. Publikacja nosi tytuł „Narciarstwo alpejskie od amatorów do zawodowców”, jej autorem jest Marcin Szafrański.

Spotkanie poprowadzili Tomasz Jagodziński, dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Bogdan Szymanik, dyrektor, współwłaściciel wydawnictwa BOSZ. Publikacja skierowana jest zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki na nartach, jak i dla zawodników. Kolejne rozdziały poświęcone są doborowi i dopasowaniu sprzętu, rozgrzewce na stoku, pozycji narciarza, poszczególnym fazom skrętu oraz balansowi ciałem. Czytelnik znajdzie w niej również część poświęconą jeździe sportowej, aktualne zestawy prezentujące narciarskich mistrzów wszech czasów oraz opis kilku ośrodków narciarskich rozmieszczonym po całym świecie. W ostatnim rozdziale ukazane są rekomendowane przez autorów zestawy ćwiczeń przewidzianych dla narciarzy poza sezonem.

O autorze

Marcin Szafrański (ur. 1971) jest byłym narciarzem alpejskim, dwunastokrotnym Mistrzem Polski oraz dwukrotnym olimpijczykiem z Albertville (1992) i Lillehammer (1994). Ponadto reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim i zawodach Alpejskiego Pucharu Świata.

Obecnie zajmuje się komentowaniem zawodów narciarskich na kanale Eurosport i organizowaniem profesjonalnych wyjazdów narciarskich razem z Grupą Szafrański. Napisał kilka książek propagujących narciarstwo i przybliżających amatorom sztukę jazdy na nartach – Na narty w Europie, Trening i taktyka mistrzów, Narciarstwo od A do Z (wraz z Maciejem Bydlińskim); tworzył też artykuły dla takich portali jak onet.pl czy narty.pl.