Wystawa fotograficzna JACKA RĘPALSKIEGO "Różne oblicza Nepalu - Kadry z podróży"

Jako pasjonat fotografii oraz podróży najchętniej wyjeżdżam w góry, a także do krajów Europy Wschodniej oraz Azji. Górskie szlaki zacząłem przemierzać wraz z rodzicami będąc jeszcze dzieckiem. Wtedy zafascynowałem się Tatrami. Już na studiach zasmakowałem w dalszych podróżach. Początkowo często jeździłem do Rosji i na Ukrainę, co było bezpośrednio związane z kierunkiem studiów - Filologią Rosyjską. Od tego czasu aparat fotograficzny towarzyszy mi niezmiennie w każdej podróży. Z czasem też fotografia stała się jednym z głównych czynników warunkujących miejsca które odwiedzam.

Pod koniec studiów pod wpływem fascynacji dokonaniami polskich himalaistów odżyło dziecięce marzenie zobaczenia gór najwyższych z bliska. W tym celu kilkukrotnie wybrałem się w Kaukaz do Gruzji, w Pamir i Tien-Szan do Kirgistanu i wreszcie - dwukrotnie - w Himalaje Nepalu. To właśnie niepowtarzalny klimat Nepalu najbardziej mnie zafascynował. W najbliższym czasie mam zamiar udać się tam po raz trzeci. Tym razem w planach mam fotografowanie w znanym ze spektakularnych widoków rejonie najwyższej góry świata - Mount Everestu.

W przerwach od wyjazdów dokumentuję krajobraz Warszawy i okolic. Fotorelacje z zagranicznych (i nie tylko) wojaży publikuję na swojej stronie internetowej www.repalski.net oraz w mediach społecznościowych - facebook.com/repalski.net

Jacek Rępalski

Wystawa czynna od 7 maja do 2 czerwca 2016 r. w godzinach 9:00-17:00
Centrum Olimpijskie - Galeria Północna (parter)