Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Roman Babut, ekspert w dziedzinie filatelistyki Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, wieloletni działacz i honorowy członek Polskiego Związku Filatelistów, od 1992 r. kierujący Klubem Zainteresowań "Olimpijczyk" - został ponownie wybrany na funkcję prezydenta Międzynarodowego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Olimpijskich (AICO).

AICO (Association Internationale Des Collectionneurs Olympique). Stowarzyszenie skupia kolekcjonerów olimpijskich gromadzących nie tylko znaczki pocztowe, ale także inne rodzaje kolekcjonerstwa: piny, odznaki, medale, pochodnie, maskotki, plakaty, bilety i inne memorabilia sportowe i olimpijskie.

Wyboru nowego zarządu AICO dokonano na II sesji, którą zorganizowano w Muzeum Sportu w Goeteborgu podczas 22 Światowych Targów Kolekcjonerów Olimpijskich. Warto dodać, że w 2019 roku organizatorem tego wydarzenia będzie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Polski Komitet Olimpijski.

W zgromadzeniu Ogólnym AICO wzięli udział przedstawiciele aż 19 klubów olimpijskiego kolekcjonerstwa. Wyboru dokonano w tajnym głosowaniu, a Roman Babut otrzymał najwięcej głosów poparcia. Pierwszym wiceprezydentem został Amerykanin Mark Maestrone, a drugim Massimiliano Bruno z Włoch.

Serdecznie Gratulujemy!!!

Na wspólnej fotografii od lewej strony: Stephanie Coppex – przedstawiciel stały MKOl w zarządzie AICO, Branislav Delej – skarbnik stowarzyszenia,  Christophe Ait-Brabham – Sekretarz AICO, Roman Babut – prezydent AICO, Mark Maestrone – I wiceprezydent AICO i Massimiliano Bruno – II wiceprezydent AICO.

Na wspólnej fotografii od lewej strony: Stephanie Coppex – przedstawiciel stały MKOl w zarządzie AICO, Branislav Delej – skarbnik stowarzyszenia, Christophe Ait-Brabham – Sekretarz AICO, Roman Babut – prezydent AICO, Mark Maestrone – I wiceprezydent AICO i Massimiliano Bruno – II wiceprezydent AICO.