Wystawa "Portret kibica"
W Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie czuć już wyraźnie atmosferę Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Dowodem tego był wczorajszy wernisaż wystawy zdjęć Przemka Niciejewskiego „Portret Kibica”.

Gości tradycyjnie powitał Tomasz Jagodziński dyrektor Muzeum. Otwarciu wystawy towarzyszyła debata pod tytułem "Kibice nie klienci, czyli rola fanów w dzisiejszym świecie piłki nożnej". Ciekawą dyskusję prowadził Piotr Żelazny redaktor naczelny magazynu „Kopalnia”, a w debacie udział wzięli zaproszeni goście: Christopher Lash - mieszkający w Warszawie Anglik, historyk, bloger, pasjonat historii piłki nożnej, Krzysztof Górniak - jeden z założycieli pierwszego polskiego klubu demokratycznego AKS Zły oraz Przemysław Niciejewski - fotograf, kibic Borussii Mönchengladbach.

Wystawa „Portret Kibica” to fotografie z różnych europejskich stadionów, tych małych i tych największych, które przeplatają się ze zdjęciami przedstawiającymi zwyczaje i zachowania kibiców. To także zbiór ilustrujący wszystko to co dzieje się dookoła stadionu. Miejscowy pub, lokalny koloryt, historie konkretnych osób związanych z klubem, autor fotografuje wszystko to, co ma jakikolwiek wpływ na to jak wyglądają i zachowują się trybuny podczas meczu. Jak mówi Przemek Niciejewski fotografia, którą wykonuje, najlepiej porządkuje wspomnienia. Dzięki niej może uchwycić moment indywidualnego szczęścia, zbiorowej ekstazy, ale również smutku. Jego zdjęcia to ilustracja wszystkich tych uczuć i emocji na stadionie i wokół stadionu.

Wystawa czynna od 7 czerwca do 17 lipca 2016 r.
Patroni medialni:

Patroni medialni